Утеплення каркасного будинку

Утеплення каркасних будинків – це актуальне питання, яким задаються власники сучасних котеджів та ті люди, що тільки планують придбати економічне заміське житло на основі каркасних технологій. Каркасні будинки по канадській або фінській технології дійсно дуже теплі та надійні, але їх особливість полягає у тому, що при не правильно обраному утепленні стін – всі вище перелічені переваги можуть зійти нанівець. Про те, чим утеплити каркасний будинок, щоб не перетворитися на бурульку у власному котеджі взимку, ми і розкажемо в даному матеріалі.

Утеплення каркасного будинку за допомогою синтетичних утеплювачів

У сучасності існує чимало матеріалів, за допомогою яких можливо зробити якісне утеплення стін каркасного будинку, але всі їх можна розділити на два основні типи: синтетичні (штучно вироблені) та природні. Штучними утеплювачами можуть виступати такі матеріали:
  • Мінеральна вата. Мінватою називають усі утеплювачі з волокнистою структурою та різноманітними мінералами у складі. Найпопулярнішими варіантами є мінвата зі скловолокна або базальтового волокна. Мінеральна вата дуже добре нейтралізує шуми та зберігає тепло, тому багато забудовників називає цей варіант найбільш пригодним для наповнення стін будинків. Але є у даного утеплювача і недоліки, такі як боязнь вологи та складність роботи з матеріалом;
  • Пінопласт (пінополістирол). Даний варіант найдешевший та доступний. Також він дуже добре утримує тепло внаслідок того, що на 90% складається з повітря. Мінусами можна назвати далекі від ідеалу шумопоглинаючі здібності та крихкість. При незначних пошкодженнях пінопласт стає малоефективним, тому при роботі з ним варто бути дуже акуратним;
  • Пінополіуретан. Пінополіуретан виготовляється шляхом змішування двох хімічних компонентів за допомогою стисненого повітря. В результаті виходить щось схоже на монтажну піну. Головні переваги полягають у тому, що такий матеріал повністю заповнює увесь простір – без щілин, тому добре виконує свої функції. Також пінополіуретаном можна утеплювати конструкції будь-яких форм та розмірів, тому матеріал часто комбінують з іншими утеплювачами у важкодоступних місцях. Найважливіший недолік – ціна.
Також дуже привабливим та популярним варіантом можна назвати ековату. Ековата не відноситься до синтетичних, але й цілковито природною її не назвати. Вона виготовляється з целюлози (подрібненого паперу), яку потім обробляють антисептиками, антипіренами та іншими елементами. Ековату можна монтувати в стіну вологою або сухою. Даний утеплювач ціниться за високі корисні якості та доступну ціну.

Каркасний будинок: утеплення природними матеріалами

Природні утеплювачі не користуються високою популярністю, бо виробляти їх значно складніше, ніж синтетичні аналоги, та й працювати з такими елементами не завжди зручно. До природних наповнювачів відносять:
  • Тирсу;
  • Глину;
  • Солому (пресовану);
  • Опилкобетон;
  • Торф;
  • Плитки з коркового дерева.
Якщо ви будуєте екологічно чистий каркасний будинок – утеплення опилками чи глиною стане у пригоді, але все ж таки сучасні штучні утеплювачі перевершують природну сировину по якостях, в особливості, по терміну придатності. До того ж більшість природних компонентів потрібно укладати дуже ретельно, а це займає забагато часу.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24