Що таке каркасний будинок

Каркасні заміські будинки сьогодні користуються надзвичайною популярністю серед забудовників як в Україні, так і в багатьох інших країнах. Сучасні експерти називають таку технологію зведення будинків «житлом майбутнього», та що таке каркасний будинок насправді і в чому його відмінності від «класичних» споруд?

Переваги та технології каркасного будівництва

Каркасні будиночки на слуху з’явилися нещодавно, але насправді технологія зовсім не нова. Вперше технологія з’явилася ще кілька сотень років тому, а друге дихання вона знайшла наприкінці Другої Світової, коли багатьом жителям Європи потрібне було нове житло. З того часу технологія не стояла на місці, а невпинно удосконалювалася, тому сьогодні знову знаходиться на піку популярності і дозволяє придбати сучасне житло за вигідними умовам. Основні переваги каркасних котеджів полягають в економічності та швидкості будівництва. Всього 2 місяці потрібно, щоб звести будинок площею до 200 м2. Але це далеко не всі особливості, якими котеджі ціняться. Серед них також можна виділити:
  • Надзвичайну енергоефективність: герметичність конструкцій дає змогу швидко прогрівати приміщення, що знижує щомісячні платежі на опалювання;
  • Простоту зведення: елементи будинку дуже легкі та спроєктовані спеціально для зручного монтажу, тому важка будівельна техніка просто не потрібна, як і десятки робітників;
  • Різноманітність планування: навіть досить «стандартні» проєкти завжди можна змінити, перепланувати, та зробити кожну кімнату дому максимально функціональною.
Також у котеджів на каркасі не буває усадки, тому заселитися можна одразу, після зведення стін. Стіни таких осель гладкі та пригодні для найрізноманітнішого оздоблення як зовні, так і зсередини, що дає широкі можливості по створенню будь-якого зовнішнього вигляду котеджу.

Як будуються каркасні будинки?

Сучасне заміське житло будується дуже просто та зрозуміло. В першу чергу треба відзначити, що сьогодні існує безліч технологій на основі каркасної, які дуже схожі та все ж таки мають відмінності. В основі котеджі бувають усього двох типів: каркасно-рамкові та каркасно-панельні. Особливості першого варіанту полягають у тому, що в такому разі на заводі виготовляються каркаси та панелі по частинах, а збирають їх до купи, обклеюють паро- та гідроізоляцією вже на будівельному майданчику. Каркасно-панельне житло, у свою чергу, виготовляється цілком на підприємстві постачальника. Щити з монтованим утеплювачем в такому разі просто збирають між собою у необхідній послідовності на ділянці. Будуються котеджі достатньо стандартно у кілька кроків, таких як:
  1. Зведення фундамента. Фундамент може бути стрічковий або на гвинтових палях. Конструкції будинків дуже легкі, тому глибокі та міцні фундаменти їм не потрібні;
  2. Монтаж каркасу. Каркас стін обшивається зовнішнім оздобленням ззовні, а внутрішня сторона має утеплювач та закриваючу панель;
  3. Побудова покрівлі;
  4. Монтаж підлоги.
На остаточному етапі споруда майже готова для проживання. Будівельникам залишається лише зробити завершальні штрихи: переконатися у достатності утеплення, пароізоляції та провести декоративні оздоблювальні роботи.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24