СТАНДАРТНІ ПАРАМЕТРИ СІП-ПАНЕЛЕЙ

Будинки із структурних ізольованих плит, широко відомі як «канадські» будинки, сьогодні користуються особливим попитом серед забудовників. Конструкції дійсно дуже енергоефективні та добре підходять для різних регіонів. Розміри сіп-панелей також часто підлаштовують під проект індивідуально. Будівельні матеріали виробляють за стандартами відповідно до ГОСТу, але різних варіацій структурних плит існує чимало. Компанії-виробники також часто випускають сировину з особливими типорозмірами, що робить будматеріал придатним для використання в найрізноманітніших умовах.

СТАНДАРТНІ РОЗМІРИ СІП-ПАНЕЛЕЙ

Товщина сіп-панелей, їх висота та інші характеристики повністю залежать від побажань замовника та варіанта виконання матеріалу. Розмір сіп-панелі у стандартному виконанні (за ГОСТом) має такі параметри:
  • Товщина: 110, 120, 170, 200, 220 мм.
  • Ширина: 600-1250 мм;
  • Довжина: 2500 мм.
Товщина стінових плит, тобто товщина стін будинку з сіп-панелей найчастіше досягає 224 мм, а сіп-панель на підлогу розміри може мати будь-які. Дуже багато залежить від клімату, якості ґрунту та безлічі інших показників земельної ділянки, відповідно до яких і підбирається розмір сіп-панелі. Розмір бруса для сіп-панелей, за допомогою якого вони стикуються між собою, також залежить від габаритів інших конструкцій. Наприклад, для матеріалів з товщиною утеплювача 150 мм застосовують сухий антисептований сполучний брус шириною 145 мм і товщиною 90 мм. Розмір паза сіп-панелі (його глибина) у цьому прикладі складе 40-45 мм. Всі ці нюанси зазвичай допомагає розрахувати виробник матеріалів, якщо, звичайно, ви не будуєте будинок самостійно.

ЯКОЮ МОЖЕ БУТИ ТОВЩИНА СІП-ПАНЕЛЕЙ ДЛЯ ДОМУ В УМОВАХ М'ЯКОГО КЛІМАТУ?

Регіонами з м'яким кліматом вважаються зони, в яких температура повітря рідко опускається нижче за нуль, а морози від -15 дуже рідкісні. Забудовники, які не мали раніше справ з SIP часто вибирають плити з товщею від 174 мм для теплих регіонів, щоб точно не замерзнути взимку. Але насправді це докорінно не вірне рішення. Від габаритів матеріалу, зрозуміло, залежить його вартість, і придбання товстих структурних плит легко спустошить гаманець без особливої користі. Для м'якого клімату цілком достатньо товщини в 124 мм для стін, та й оздоблення ніхто не скасовував, за рахунок якого можна отримати чудові енергоефективні властивості будинку за менших трудовитрат.

ЧИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ КАРКАСНІ БУДИНКИ В УМОВАХ БІЛЬШ СУРОВОГО КЛІМАТУ?

У багатьох регіонах України морози від -30 не рідкість, а звична буденність. Для таких умов рекомендується підбирати варіанти матеріалу завтовшки не менше 174 мм. Sip-панелі, товщина яких перевищує 200 мм, теж не зашкодять. Але важливо орієнтуватися не тільки на клімат, а ще й на матеріал, з якого виготовлена sip-панель, розміри будинку, його розташування та інші нюанси.

Панелі сіп: товщина для двоповерхового будинку

Чим вище будинок, тим сильніше навантаження на несучі стіни. Тому досвідчені фахівці рекомендують матеріал завтовшки від 224 мм для несучих стін. Подальше збільшення товщини підвищить ізоляційні властивості конструкції та стійкість до навантажень, але в цілому подальше розростання стін вшир не обов'язкове, і повністю залежить від того, скільки ви готові вкласти додаткових засобів в будівництво.

СКІЛЬКИ ВАЖАТЬ SIP-ПАНЕЛІ?

Вага сучасного матеріалу значно менша за аналоги. Він визначається габаритами та товщою плитою, а також матеріалами утеплювача та обшивки. У стандартному виконанні (OSB-3 та пінополістирол у ролі утеплювача) вага однієї плити товщиною 174 мм складе всього 50 кілограм. Маса готового будинку із структурних плит площею 150 квадратних метрів (з урахуванням інших будматеріалів та навантажень) вийде приблизно 40 тонн. Для порівняння можна взяти улюблений піноблок: 1 м2 такого матеріалу важить 1.8 тонн, що набагато більше. Це в черговий раз підтверджує той факт, що SIP-конструкції неймовірно легкі, отже, працювати з ними зручніше.

ЧИ МОЖНА ЗЕКОНОМІТИ НА ТОВЩИНІ SIP?

Одна з найважливіших особливостей SIP-панелей – це їх функціональність. СІП-панель розміри та параметри може мати абсолютно різні, що дає можливість використовувати будматеріал у різних умовах. Заощаджувати на товщині можна, якщо це робити правильно. Наприклад, можна без втрат замінити плити 174 мм на аналогічні 124 мм, якщо планується обшивка будинку зсередини каркасом із гіпсокартоном. У такому разі між внутрішнім каркасом та стіною прокладається шар пароізолятора та мінеральної вати (або іншого утеплювача), що зберігає корисні властивості зовнішніх стін на прийнятному рівні.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24