Міфи і факти

Міфи і факти про SIP технологію будівництва

Токсичність плит OSB

Компанія Сервус використовує плити OSB EGGER ОСП 3 це багатоцільові плити, виготовлені за допомогою унікальної технології склеювання певної деревної стружки трьома взаємно перпендикулярними шарами. Розміри, форма і орієнтація стружки в окремих шарах дозволяють досягти найкращих будівельно-фізичних характеристик плит. Плити не мають природніх дефектів дерева (сучки, тріщини і т.п.) Розмір стружки в поверхневому шарі дозволяє підкреслити натуральну структуру, колір і рустичність справжнього дерева і дає нові можливості для використання плити в дизайні інтер'єрів.

Плити OSB виробляються з якісної хвойної деревини. В основному, використовується ялина, частково - сосна. Стружка тонка, але має широку поверхню, дбайливо висушується, на неї наноситься синтетична смола і певну кількість парафіну та емульсії. Виготовлення плит - це постійний процес пресування з використанням високого тиску і температур. Виняткові механічні якості плит досягаються підбором підходящої деревини, певної форми деревної стружки і, в значній мірі, взаємно перпендикулярної орієнтацією трьох шарів плити.

EGGER ОСП 3 - це матеріал, придатний для використання в дерев'яних (екологічних) спорудах, який має велику перспективу.

Токсичність пінополістиролу

Стрімке збільшення у всьому світі використання пінополістиролу, як найбільш ефективного, екологічно чистого і дуже зручного в роботі утеплювача, особливо в житловому будівництві, не на жарт стривожило виробників інших теплоізолюючих матеріалів.

Як відомо, конкурентна боротьба ведеться різними методами і ось уже поповзли чутки про нібито шкідливий вплив цього матеріалу на здоров'я людини. Особливо старалися на створенні думки про те, що пінополістирол виділяє формальдегід. Розповсюджувачів цих безглуздих тверджень анітрохи не бентежить той факт, що пінополістирол, до речі винайдений багато років тому найбільшим німецьким хімічним концерном BASF, на 98% складається зі звичайного повітря і вже не один десяток років широко використовується в багатьох галузях промисловості, включаючи харчову. За цей період часу не було жодної спроби в жодній країні світу заборонити використання високоякісного пінополістиролу. Проте для більшої впевненості Міжнародна асоціація виробників і будівельників із структурних теплоізоляційних панелей (SIPA) домовилася з дуже авторитетною Американською асоціацією виробників деревини (APA) про проведення спеціального поглибленого дослідження SIP на предмет наявності в них формальдегіду. Треба віддати належне APA,  дуже серйозно і з американським розмахом взялася за справу. Було проведено велику кількість різноманітних тестів на наявність в структурних теплоізоляційних панелях будь-яких небажаних для здоров'я людини інгредієнтів.

У підсумковій доповіді, який до речі носить абсолютно відкритий характер і його можна вільно придбати, переконливо констатується що у всіх компонентах SIP практично відсутня не тільки формальдегід, а й взагалі будь-які шкідливі для здоров'я речовини. Це ж підтверджує і широко відомий, схвалений всіма розвиненими країнами документ під назвою Міжнародний будівельний код (IRC), який позиціонує пінополістирол як один з найбільш енергоефективних та екологічно чистих утеплювачів. Таким чином дане дослідження поклало край всім домислам про шкоду SIP для здоров'я людини.

  

З полістиролів виробляють найширшу гаму виробів, які в першу чергу застосовуються в побутовій сфері діяльності людини (одноразовий посуд, упаковка, дитячі іграшки і т. Д.), А також будівельної індустрії (теплоізоляційні плити, незнімна опалубка, сандвіч панелі), облицювальні і декоративні матеріали (стельовий багет, стельова декоративна плитка, полістирольні звукопоглинальні елементи, клейові основи, полімерні концентрати), медичний напрямок (частини систем переливання крові, чашки Петрі, допоміжні одноразові інструменти). Полістирол після високотемпературної обробки водою або парою може використовуватися в якості фільтруючого матеріалу (фільтруючі насадки) в колонних фільтрах при водопідготовці та очищенні стічних вод. Високі електротехнічні показники полістиролу в області надвисоких частот дозволяють застосовувати його у виробництві: діелектричних антен, опор коаксіальних кабелів. Можуть бути отримані тонкі плівки (до 100 мкм), а в суміші з полімерами (стирол-бутадієн-стирол) до 20 мкм, які також успішно застосовуються в пакувальній та кондитерської індустрії.

Будинки, побудовані по SIP технології вогненебезпечні

Горючість стін - це основна тема суперечок прихильників дерев'яних і цегляних будинків. Горючість будь-якого будівельного матеріалу - це недолік. Чому ж не забороняють будівництво індивідуальних будинків з горючих матеріалів? Тому що негорючі стіни не захищають ні від пожежі, ні від підпалу. Це факт. Пожежі відбуваються в будь-яких будинках. Це не залежить від матеріалу стін. Горять не стіни. Горить то, що знаходиться всередині будинку. За статистикою саме домашні речі в десять разів частіше стають об'єктами загоряння, ніж все інше, і саме вони є джерелом поширення вогню. Більш ніж в 90% випадків люди гинуть в результаті отруєння продуктами горіння того, що знаходиться в будівлях (меблі, килими, внутрішнє оздоблення та ін.). А будь-який житловий будинок сьогодні як мангал доверху заповнене найрізноманітнішими горючими матеріалами. Тільки будинок - це одноразовий мангал, навіть якщо його стінки зроблені з каменю.

Основна відмінність індивідуального дерев'яного будинку від цегляного полягає в тому, що після пожежі від дерев'яного будинку залишається фундамент і зола, а від цегляного - фундамент і стіни, які підлягають знесенню через втрату міцності на 60-70%.

Горючість стін має велике значення тільки в багатоквартирних будинках. Це питання безпеки людей. Навіть при негорючих стінах в багатоповерхівках часто встигають вигоріти кілька квартир і навіть поверхів. Миттєве задимлення під'їзду відрізає шляхи евакуації людей на верхніх поверхах. Чим більше часу буде у пожежних, тим більше людей вдасться врятувати. При гасінні пожежі в багатоквартирному будинку мова про порятунок окремої квартири не йде. Завдання пожежних локалізувати пожежу і врятувати людей. Як правило, квартира, в якій виникло загорання, вигорає повністю.

Для двоповерхових будинків матеріал стін великого значення не має. Всі, хто здатний евакуюватися, завжди встигнуть це зробити. Хто не зміг з якоїсь причини евакуюватися, гине від чадного газу до того, як почнуть горіти стіни і перекриття.

Будинки з SIP на Заході призначені для жебраків і безпритульних

Ніде не затверджується, що SIP технологія є дешевою! Дана технологія позиціонується на західному ринку як технологія «зеленого» будівництва (Green Building) і енергозбереження (Energy Star)! І будують з SIP від ​​садових будиночків до замків і офісних будівель. Розкіш обробки і обстановки окремих будинків з SIP вражає. Про технічну оснащеність - особлива розмова. З приводу «будинків для жебраків»: «гарбуз ний дім» можна побудувати з будь-якого матеріалу. Канадський будинок не для бідних, а для розумних.

проект Ямайкапроект Пасторальпроект Прага

Канадські будинки і гризуни

Це не чисто Українська проблема. Гризунів повно і в розвинених країнах, де канадські будинки експлуатуються вже понад півстоліття не тільки в якості житла, а й як склади, магазини і т.п. Логічно шукати відповідь на це питання за кордоном, де досвід експлуатації будинків з SIP незрівнянно більший. Так ось, згідно з американськими джерелами якимись особливими вадами щодо гризунів в порівнянні зі звичайними дерев'яними будинками канадські будинки не мають. Виходить, що ми знову маємо справу з міфом: фактів особливої «любові» гризунів до SIP панелей немає, є одні розмови.

Основне зауваження: проблеми «SIP та гризуни» не існує! Є проблема «гризуни і утеплювачі». Саме утеплювач гризуни при наявності доступу можуть пошкодити, порушивши теплоізоляцію будинку. Не важливо, які стіни утеплюються: цегляні або каркасні і який утеплювач використовується. Всі сучасні ефективні утеплювачі не встоять проти атаки гризунів без належних заходів захисту.

У SIP конструкціях пінополістирол наглухо закритий балками і плитами OSB. Це перешкоджає доступу гризунів до утеплювача. Стверджується, що особлива структура плити OSB-3 створює нездоланний бар'єр для гризунів. Дійсно, просочена сполучним матеріалом тріска в складі OSB тверда і крихка, як скло, і працювати з OSB доводиться в рукавичках. Сам по собі пінополістирол є неїстівним для гризунів. Обговорюючи проблему гризунів, слід пам'ятати, що останні вважають за краще використовувати в якості матеріалу своїх гнізд м'які утеплювачі на основі волокон, включаючи мінвату.

Але це все теорія. На практиці нам до сих пір з пошкодженням SIP гризунами стикатися не доводилося. Тому якихось особливих заходів щодо захисту від гризунів ми не рекомендуємо.

Термін експлуатації дерев'яних будинків дуже короткий

SIP технологія будівництва представляє собою міцний дерев'яний каркас обшитий SIP панелями. Простіше кажучи ця технологія - є вдосконаленим спадкоємцем каркасної технологієї. Відповідно і тривалість експлуатації будинків побудованих за SIР технології довший ніж у каркасного будинку.

Приклади 100-літніх Трускавецьких готелів, побудованих за дерев'яно-каркасної технології, які знаходяться в прекрасному стані незважаючи на тривалу експлуатацію, і експлуатуються до цього дня:

mythThumb6     mythThumb5     mythThumb4

Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24