ЩО ВПЛИВАЄ НА ЯКІСТЬ СІП-ПАНЕЛІ

СІП-будинки стають все популярнішими з кожним роком, але на превеликий жаль зі зростанням популярності технології зростає і кількість бажаючих «нажитися» на ній. В цій публікації матеріалі ми розповімо, як визначити якість сіп-панелі та на що варто звертати увагу при виборі будівельної сировини для каркасного будинку.

ЗОВНІШНИЙ ШАР OSB У СІП-ПАНЕЛІ (SIP-ПАНЕЛІ)

Як ви, напевно, знаєте, СІП-панелі мають досить просту структуру, що складається всього з трьох шарів: двох листів OSB і пінополістиролу між ними. Деревно-стружкове покриття має захищати внутрішній утеплювач від впливу різних факторів та руйнування, тому матеріал повинен бути максимально стійким до зовнішніх впливів, таких як:
  • Волога;
  • Ударні та вітрові навантаження;
  • Коливання температури.
Якісні СІП-панелі виготовляються лише з OSB-3. Клас екологічності таких плит відповідає маркуванням Е1 та Е0, а це означає, що вони не менш екологічні, ніж звичайне дерево. Варто звернути свою увагу на виробника OSB. Постачальник матеріалів зазвичай представляє компанію, наприклад, дерев'яні плити преміум-класу виробляє європейська Egger, і багато забудовників України користуються послугами саме цієї фірми. Якщо ж постачальник не робить акценту на виробнику і пише тільки щось на кшталт «плити європейського виробництва», то варто вже задуматися про їхню якість. Товщина панелей також відіграє важливу роль. У стандартному виконанні товщина OSB становить 12 см, а найменше значення зробить структуру більш крихкою.

ЯКІСТЬ ПІНОПОЛІСТИРОЛУ В СІП-ПАНЕЛІ (SIP-ПАНЕЛІ)

Утеплювач має чи не найбільшу значущість у складі SIP-панелі. Неприпустимим вважається пінополістирол марки нижче за ПСБ-С25. Сьогодні існує безліч типів даного матеріалу, тому перед придбанням СІП варто ретельно ознайомитися з маркуваннями. Один із важливих показників – самозагасання (маркується літерою «С» у назві). Такий матеріал не підтримує горіння і навіть при контакті з відкритим полум'ям максимум розплавиться. Також гарний пінополістирол відрізняється:
  • Відсутністю яскраво вираженого запаху;
  • Вологостійкістю;
  • Екологічністю.
Дешевий пінополістирол виробляють із вторинної сировини. Такий утеплювач, зрозуміло, не зможе виконувати свої обов'язки повною мірою. Відрізнити неякісну сировину можна навіть візуально: поганий пінополістирол рихліший, має видимі дефекти цілісності. Якісний варіант пружний та щільний, не має порожнин та витримує високі навантаження.

ЯКІСТЬ СКЛЕЙКИ СІП-ПАНЕЛІ (SIP-ПАНЕЛІ)

Важливо не тільки те, з чого зроблена панель, але і як вона сформована. Сучасні SIP-панелі склеюються на дорогому промисловому обладнанні, яке не кожній компанії по кишені. Без такого обладнання технологія виробництва конструкції порушується, внаслідок чого погіршується якість матеріалу. Якість склеювання сіп-панелі перевірити дуже легко – достатньо спробувати відірвати OSB від пінополістиролу. В ідеалі дерев'яний лист відокремлюватиметься від утеплювача з рівномірним розривом пінополістиролу. Глибина розриву може становити 1-2 см - саме на таку глибину проникає клей при промисловому наклеюванні шарів. Не якісний матеріал розшаровуватиметься набагато легше, а зовнішні плити практично без слідів можуть відпадати від внутрішнього шару. Будинок з такого матеріалу, зрозуміло, прослужить набагато менше, ніж аналог із якісного. Іноді поганий будматеріал можна відрізнити навіть на вигляд стиків. Часто геометрія панелей помітно порушена, а край однієї поверхні може виступати над іншим, що не дозволить правильно з'єднувати плити без зазорів у процесі збирання будинку.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24