Шумоізоляція підлоги в каркасному будинку

Всі ми прекрасно знаємо, як дискомфортно жити у постійному шумі. Саме тому більшість українців мріє про затишний заміський котедж, у якому не буде чутно надмірного галасу від сусідів та мимо проїжджаючого транспорту. Якісна шумоізоляція на підлогу в каркасному будинку також зможе зробити житло більш затишним, але її потрібно закладати ще в проєкт на етапі підготовки.

Види шумів в каркасному будинку та як з ними боротися

Різкі звуки можуть негативно впливати на якість життя та нервову систему людини, тому влаштування звукоізоляції в будинку не менш важливий крок, ніж прокладання теплоізоляції. Шуми бувають трьох основних типів:
  • Вітрові: до цього типу відносяться звуки від проїжджаючого поряд авто, музичний шум та гучна мова;
  • Ударні: ударними вважаються всі штучні звуки – кроки, стукіт від падіння предметів на підлогу;
  • Структурні: такі шуми поширюються стінами та через перекриття і виникають у вузлах комунікацій.
Існує чимало будівельних методів, що допоможуть знешкодити сторонні звуки. В першу чергу треба ізолюватися від зовнішніх звуків. Також важливо локалізувати внутрішні шуми, щоб вони не поширювалися будинком.

Звукоізоляція стін в каркасному будинку

Зводячи стіни та перегородки каркасного будинку, важливо слідкувати за тим, щоб закрити всі можливі щілини та отвори, через які звук буде поширюватися. Особливої уваги заслуговують перетини труб комунікацій: чим менше в таких місцях зазорів – тим менше буде торохтіти та скрипіти будинок при різноманітних коливаннях. Для облаштування ізоляції в таких випадках приміняють клейкі поролонові прокладки, які клеються по стику. Звукоізоляція міжкімнатних перегородок виконується за допомогою монтування додаткових теплоізоляційних матів. Та в цій справі дуже важливо не перестаратися, тому що надмірна тиша в домі також може доставляти дискомфорт.

Звукоізоляція підлоги в каркасному будинку

Перекриття та підлога в каркасному будинку є найвразливішими елементами для шумів. Тому ізоляцію підлоги треба планувати у будь-якому разі. Це стосується також і стелі каркасних котеджів. Для ізоляції стелі найефективнішим рішенням вважаються натяжні та підвісні стелі. Повітряний простір між навісною конструкцією та підлогою другого поверху або мансарди гасить більшість коливань. Також підвісні та натяжні стелі дуже стильні та економічно вигідні.

Звукоізоляція підлоги в каркасному будинку може бути декількох типів:

  • «Плаваюча» підлога – стяжка укладається на пружний утеплювач, при цьому вона не стикується зі стінами;
  • Підкладки під ламінат – пригодні для застосування також з паркетом і виділяються простотою роботи з ними;
  • Конструкція на лагах – дерев’яні лаги мають тепло- та звукоізоляційну прокладку, що гарантує якісний ефект.
Ізоляція може бути прокладена з найрізноманітніших матеріалів: сипучих, рулонних або плитних. Існують також вже готові плити з утеплювачем та ізолятором шумів, які зручно і швидко вкладаються та ефективно виконують свої функції. Та перед тим, як вибрати необхідний варіант, варто проконсультуватися у спеціалістів, тому що кожен матеріал має як позитивні особливості, так і свої недоліки.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24