Каркасний будинок: плюси і мінуси

Каркасні технології будівництва поступово витісняють цегляні споруди з будівельного ринку України та багатьох інших країн. Вже зараз майже кожен другий заміський котедж будується на каркасі, що говорить про ефективність такого типу забудови. Та чи дійсно знамениті «канадські» й «фінські» будинки такі неперевершені, або це лише модна тенденція? У нашому матеріалі ви дізнаєтеся, які підводні камені має популярна технологія та чи варто будувати житло каркасно-щитового типу.

Переваги каркасних будинків

Каркасні будинки «за і проти» мають так само як і інші типи забудов, та почати хочеться все-таки з позитивних сторін технології. Перше, що впадає в очі, коли ми бачимо проєкт – це його ціна. І в цьому плані сучасне житло не має конкурентів навіть близько. Каркасне будівництво дійсно дуже вигідне з економічної точки зору, оскільки матеріали, з яких зводять конструкції дуже прості у виготовлені. Також з основних переваг можна виділити такі пункти як:
 • Висока швидкість будівництва. Навіть включно з підготовкою проєктних документів процес зведення дому займає максимум 4 місяці. До речі, саме заради прискорення зведення житла технологія й була задумана багато століть тому, і варто признати, інженери того часу добились свого повною мірою;
 • Зменшення трудовитрат. Хто хоч раз у житті був на будівництві, той знає, якою ціною зводиться кожен метр цегляної стіни, та скільки часу це віднімає. Щитові котеджі зводяться по зовсім іншому принципу і не потребують роботи з таким вибагливими матеріалами як бетон. Тому побудувати собі дачу на основі каркасу можна навіть власноруч – без спецтехніки, десятків робітників та нервів;
 • Довговічність. Термін експлуатації такого будинку – від 50 років, протягом яких власнику не потрібно буде турбуватися про тріщини на стінах або з’явлення зазорів між стиками;
 • Енергоефективність. Під цим словом зазвичай мають на увазі здібність стін утримувати тепло взимку, і каркасним будинкам по даній характеристиці немає рівних.
Наостанок варто зазначити легкість конструкцій. З першого погляду цей параметр не надто важливий, але при детальнішому огляді можна помітити значну економію на фундаменті та будівельних роботах в цілому.

Каркасні будинки: недоліки

Основним недоліком каркасних будинків зазвичай називають так званий ефект «термосу». Суть полягає у тому, що такі будиночки занадто герметичні. Взимку це стане перевагою, адже натоплене з вечора приміщення не охолоне до ранку навіть при наявності сильного вітру. А от пекельними літніми днями в кімнатах дому можна буде організувати вимушену сауну, особливо, якщо не правильно побудовано системи вентиляції. Втім, частково знешкодити цей недолік можна влаштуванням примусової системи вентиляції. Каркасний будинок недоліки має й інші. Серед них виділяються:
 • Дуже низька звукоізоляція внаслідок зниженої товщі стін;
 • Низький рівень пожежної безпеки: утеплювач з пінополістиролу або мінвати швидко плавиться під час пожежі;
 • Низька екологічність. Здавалося б, що може бути екологічніше за деревину? Але в будівництві окрім деревини використовуються найрізноманітніші смоли та синтетичні утеплювачі;
 • Скрипучість стін та підлог.
Більшість з цих мінусів можна дуже просто уникнути, якщо купувати якісніші матеріали, додатково обробляти їх, налаштовувати ідеальну роботу комунікаційних систем. Але такі кроки дуже сильно впливають на ціну будівництва, що цілком знищує основну перевагу всієї задуми. Чи варте воно того – вирішувати тільки вам.
Центральний офіс
 • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
  М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24