Як будують каркасні будинки

Житлове будівництво завжди відносилося до складних та довгострокових процесів, тому у всі часи людство намагалося винайти найбільш швидкі та економічні способи зведення будівель. Таким чином і були винайдені каркасні технології будівництва, які останнім часом швидко поширилися Україною та іншими країнами світу. Виготовлення каркасних будинків зараз знаходиться на піку популярності та поступово відтісняє інші типи забудови. У нашому матеріалі ми розповімо, як будують каркасні будинки, з яких матеріалів та навіщо.

Які матеріали та технології використовуються в будівництві каркасних будинків?

Як можна здогадатися із назви – каркасні будинки завжди зводяться на основі каркасу. Така конструкція може бути з дерев’яних балок, або металевих, втім, другий варіант майже не використовують в будівництві житла. Далі каркас з двох сторін обшивається листами з OSB, фанери, вагонки або інших твердих матеріалів за вибором. Внутрішній простір заповнюється утеплювачем, який може бути:
  • З мінеральної вати;
  • З пінопласту (пінополістиролу);
  • З органічних матеріалів (тирси, пресованої соломи, торфу, тощо)..
Зараз існує неймовірно велика кількість технологій, за якими зводяться сучасні будівлі, але всі вони дуже схожі, тому варто виділити лише дві основні: каркасно-панельну та каркасно-щитову. Каркасно-панельна технологія передбачає використовування СІП-панелей – структурно ізольованих плит, які монтуються на каркас. Кожну панель потрібно монтувати окремо, утеплювати її та обробляти, що не кращим чином впливає на швидкість будівництва. Каркасно-щитова техніка, в свою чергу, відрізняється тим, що житло збирається наче конструктор із величезних щитів. Такі щити із завчасно вмонтованим в них утеплювачем виготовляють на заводі по кресленню проєкта. Щитові будинки зводяться набагато швидше аналогів.

Основні етапи зведення каркасних будинків

Як вже було зазначено, будівництво сучасних котеджів виконується дуже швидко. Часто достатньо всього кількох тижнів, щоб звести затишне заміське житло. Будівельний процес виконується у кілька основних етапів:
  1. Підготовка ділянки. Перший крок завжди найважливіший. На цьому етапі робиться розмітка та вирівнювання ділянки, передбачуються входи вузлів комунікацій та зводиться подушка під фундамент;
  2. Зведення фундамента. Конструкції на основі каркасу дуже легкі, тому не потребують глибокого фундамента. Зазвичай достатньо легкого срічково-стовпчатого або плитного;
  3. Монтаж нижнього перекриття та стін першого поверху. В цілому процес мало чим відрізняється від стандартної процедури, яка знайома кожному будівельнику;
  4. Монтаж даху. Покрівля має таке ж різноманіття форм та варіантів, як і у випадку з цегляними будинками. Найбільш популярним рішенням стає покрівля із металочерепиці, шиферу або спеціальної покрівельної сталі.
На останніх етапах монтуються комунікації, облаштовуються внутрішні стіни та робиться оздоблення. Таке житло виходить неймовірно енергоефективним, теплим, затишним та надійним. З економічної точки зору каркасні конструкції також перевершують класичні типи забудови, за що і полюбилися населенню нашої країни.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24