ЧИ ШКІДЛИВІ БУДИНКИ З СІП-ПАНЕЛЕЙ

СІП-будинки небезпечні для проживання! Саме подібні висловлювання часто можна зустріти в інтернеті, якщо вбити в пошуковій системі питання про недоліки будівництва будинків з SIP-панелей. Будь-яка будівельна технологія має як свої плюси, так і мінуси, проте по-справжньому шкодить технологія лише через несумлінних забудовників, яким вигідніше зводити котеджі з більш дорогої цеглини або інших дороговартісних матеріалів. Каркасні будинки із сучасних структурно ізольованих плит дійсно обходяться замовникам набагато дешевше. Більше того, їх навіть будувати можна самостійно та без залучення бригад будівельників, адже такі проекти котеджів збираються як конструктор в одне ціле. Сьогодні ми розглянемо кілька основних претензій до нової для України технології, а також розвінчуємо деякі міфи, які стали усталені в народі.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ SIP БУДИНКІВ

Технологія будівництва із SIP-панелей зовсім недавно прийшла до нашої країни та за досить невеликий термін стала дуже поширеним вариантом на сучасному ринку будівництва. Тому багато хто й досі сьогодні не може повірити в те, що такі легкі та тонкі плити можуть добре утримувати тепло. Все ж таки це факт, що вже був підтверджений безліччю досліджень. Структурна плита складається з трьох шарів: двох листів OSB та наповнювача з пінополістиролу посередині. Утеплювач з пінополістиролу має дуже низьку теплопровідність, що і наділяє будинки неймовірними властивостями з утримання тепла. У середньому СІП-панелі приблизно втричі «тепліші» за звичайне дерево. У свою чергу, така «герметичність» стала ще одним приводом для спекуляцій. Противники цієї технології часто називають СІП-будинки «термосами», в яких немає чим дихати. Суть у тому, що будь-який будинок необхідно провітрювати. У минулому це робилося за допомогою щілин у бетонних стінах та віконних рамах. Зараз існують зручніші способи, такі як:
  • Системи примусової вентиляції;
  • Витяжки на кухні та в санвузлах;
  • Металопластикові вікна з витяжними клапанами, що спрацьовують у разі підвищення рівня вологи в приміщенні.
Впровадити такі вентиляційні системи дуже просто, та й вони обслуговуються легко. Але подбати про цей нюанс варто ще на етапі вибору проекту.

ВИДІЛЕННЯ ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН

Однією з популярних помилок є виділення шкідливих речовин компонентами структурних плит. Сьогодні все частіше можна почути про формальдегідні смоли, які завдають шкоди здоров'ю, і викликають появу різних хвороб. Вони містяться в клеючому складі, який застосовується для створення плит OSB, але чи можуть вони завдати шкоди людині насправді? Щоб відповісти на це питання, ми наведемо кілька показових прикладів:
  • Популярні меблі з ДСП виділяють 0.3 ppm формальдегідних елементів. Такі меблі використовуються практично скрізь, і визнані нешкідливими;
  • Предмети меблів із МДФ, ламінати, декоративні елементи з акриловим покриттям виділяють 0.15 – 0.2 ppm шкідливих речовин. Використання подібних конструкцій дозволено навіть у дитячих садках та школах;
  • СІП-панелі виділяють 0.08-0.1 ppm компонентів формальдегідної групи. Тим більше, ці речовини рідко проникають у приміщення, тому що знаходяться усередині плит, а як ми пам'ятаємо – плити не пропускають повітря.
Дані приклади наочно показують, що СІП-будинки є абсолютно безпечними для проживання, і не виділяють достатньої кількості шкідливих речовин, щоб хоч якось вам нашкодити. СЧП будинки шкоди завдати можуть лише в тому випадку, якщо під час будівництва використовуються несертифіковані матеріали.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

В інтернеті без особливих зусиль можна знайти відеозаписи, на яких СІП-будинки несподівано спалахують і спалахують яскравим полум'ям. Від пожеж не застраховано ніхто, але варто розуміти, що вогонь не з'явиться сам собою ніколи. Найчастіше причинами пожеж стає:
  • Порушення техніки безпеки;
  • Замикання у проводці;
  • Неправильно прокладені комунікації.
Сучасні СІП-панелі обробляються спеціальними компонентами, які запобігають поширенню вогню навіть у разі пожежі. Плити OSB здатні витримувати контакт з вогнем протягом 1 години, а наповнювач не вигорить, якщо не порушена цілісність плити. Тому СІП-будинки можна вважати не більше пожежонебезпечними, ніж будинки з бруса та інших дерев'яних матеріалів.

ПРОБЛЕМИ З БАКТЕРІЯМИ, КОМАХАМИ І ГРИЗУНАМИ

Не менш регулярно зустрічаються відгуки про те, що СІП-будинки сильно схильні до нападів з боку гризунів і всілякої цвілі. Грибки та інші мікроорганізми дійсно можуть з'явитися на стінах та стелях. Але це стосується не лише СІП-технології, а взагалі будь-яких будівельних матеріалів. Саме для запобігання появі непроханих гостей стіни штукатуряться, оформляються облицювальними матеріалами та обробляються ґрунтовкою. З гризунами все ще набагато простіше. Миші не їдять пінопласт. Клею і смолі, які входять до складу OSB, вони також воліють щось поживніше. Єдиний факт – вони можуть зробити нору у утеплювачі, щоби пережити там зиму.

ЯКІ ВИСНОВКИ МОЖНА ЗРОБИТИ?

У СІП-панелей є свої недоліки та переваги. Але можна з упевненістю сказати, що вони є абсолютно безпечними для використання. Більшість претензій до технології – просто міфи, що вигадуються від незнання.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24