ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА СІП-ПАНЕЛЕЙ

SIP-панелі – це універсальний будівельний матеріал, який у наші дні набув колосальної популярності. Сьогодні за каркасною технологією будують не лише житлові будинки, а й промислові будинки, а також школи та інші заклади, що лише підкреслює її високу ефективність. Використання саме такої технології будівництва власного каркасного житла (із використанням сіп-панелей) надає майбутньому власникові та всім членам його родини неабияку кількість переваг. Технологія виготовлення сіп-панелей є досить проста, нескладна, а саме тому матеріал доступний і виділяється привабливою вартістю на ринку будівництва в Україні. Якщо вас цікавить, як і з чого роблять сіп-панелі, ви зайшли точно за адресою. Наша компанія першою в Україні почала використовувати дану будівельну технологію ще на початку нульових, тому ми маємо багатий досвід та з радістю їм поділимося.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА СІП-ПАНЕЛЕЙ: МАТЕРІАЛИ ВИГОТОВЛЕННЯ

Структурна ізольована панель є композитним матеріалом, що складається з декількох шарів. Створюється такий бутерброд всього із трьох основних компонентів:
  • Двох аркушів ОСП;
  • Пінополістиролу;
  • Поліуретанового клею.
Пінополістирол (він же спінений пластик) використовується в даній конструкції в ролі утеплювача, і обшивається листами ОСП з двох боків. Поліуретановий клей, у свою чергу, міцно поєднує всі елементи. Дані матеріали обрані невипадково, а методом спроб і помилок. Порівнявши сучасні СІП-панелі з більш старими варіантами, можна помітити колосальну різницю, так як технологія виготовлення SIP-панелей постійно розвивається.

ПІНОПОЛІСТИРОЛ У ВИГОТОВЛЕННІ SIP-ПАНЕЛЕЙ

Найбільш важливим елементом будь-якої плити є шар пінополістиролу. Зробити сіп-панель можна і з використанням інших матеріалів, але саме завдяки сучасному спіненому пластику плити виходять такими теплими та енергоефективними. Особливість полягає в пухирчастій структурі матеріалу. Пінополістирол на 90% складається з осередків, наповнених повітрям, що підвищує теплозбереження у рази. Згідно з міжнародними дослідженнями, лист пінополістиролу товщиною 12 см має такий же параметр теплозбереження, як стіна з дерев'яного бруса товщиною півметра, і це справді вражає. Також пінополістирол виділяється:
  • Відмінним показником шумопоглинання;
  • Повітропроникністю, що дозволяє стінам «дихати»;
  • Стійкість до горіння. На вигляд матеріалу так і не скажеш, але насправді він погано підтримує горіння і просто плавиться, якщо вже дійшло до пожежі.
Багато хто вважає, що пінополістирол досить шкідливий для здоров'я і виділяє у повітря усіляку заразу. Але насправді це бородатий мотоцикл, адже з нього навіть роблять харчові упаковки та інші корисні речі, з якими ми контактуємо щодня. Можливо, коли промисловість ще була тільки в зародку, шкідливі елементи у виробництві спіненого пластику справді були присутніми, але сьогодні це не так.

ОСП-ПЛИТИ У ВИРОБНИЦТВІ SIP-ПАНЕЛЕЙ

ОСП або OSB - це сучасний дерев'яний матеріал, що створюється з дерев'яної тріски. Стружку укладають у кілька шарів уздовж і поперек, щоб матеріал виходив максимально міцним. Для закріплення ефекту надалі все це пресують з використанням смол та високих температур. Щоб зробити сіп-панелі максимально довговічними, у їхньому виробництві використовуються високоміцні плити OSB-3, що відповідають євростандарту EN-300-OSB. Даний вид ОСП спеціально призначений для створення несучих конструкцій. Матеріал дуже стійкий до зовнішнього середовища, вологості та впливу бактерій. Клас емісії вільного формальдегіду в нього – Е1 та Е0. Це означає, що формальдегідні викиди повітря не перевищують допустимих норм. OSB-матеріали дозволені для використання в медичних закладах та дитячих садках, оскільки не завдають жодної шкоди здоров'ю, якщо використовувати їх за призначенням. Гладка структура матеріалу дає можливість обробляти його практично чим завгодно. СІП-панелі можна штукатурити, фарбувати, наносити на них фасадну обшивку, робити все можливе, щоб створити унікальний і неповторний стиль свого будинку.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ СІП-ПАНЕЛІ: ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ

Сіп-панелі – технологія виробництва будинків майбутнього, як заявляють багато сучасних експертів. І в це охоче віриться, адже послуги з проектування та будівництва котеджів за Канадською технологією сьогодні неймовірно потрібні. Виробництво панельних блоків зазвичай відбувається у кілька основних етапів:
  • Заготівля матеріалів. Цей пункт є в цілому на будь-якому виробництві, і розповідати тут особливо нема чого. Плити та наповнювачі закуповуються, ріжуться, пиляються та готуються;
  • Склеювання. Створення СІП-панелей проводиться у напівавтоматичному режимі. На спеціальний верстат оператор кладе лист ОСП, на який автоматичною машиною наноситься клей, потім кладеться пінополістирол і процедура повторюється, доки не вийде повноцінна СІП-панель із трьох шарів;
  • Прес. Для щільного зчеплення матеріалів вони піддаються жорсткому пресингу відповідно до технології. Плити тиснуть вагою близько 9 тонн залежно від необхідного результату; Розпилювання. Вже готові SIP-панелі пиляються на необхідні деталі, адже будинок будується не лише з ідеальних прямокутників.
  • Далі кожна панель проходить через спеціальний верстат підгону, який прибирає надлишки пінополістиролу та інші можливі дефекти. Всі ці процедури займають лише кілька днів, після чого на виході виходить практично готовий будинок-комплект.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24