ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ КАРКАСНИЙ БУДИНОК ВІД ЩИТОВОГО

Швидкомонтовані заміські будинки на основі дерев'яного каркасу сьогодні максимально актуальні. Такі проекти на сьогоднішній день користуються загальним попитом та неабиякою популярністю. Вони дуже теплі, надійні, як швейцарський годинник і неймовірно красиві. Але часто зацікавлені в такій забудові люди дуже довго не можуть визначитися з тим, чи хочуть побудувати каркасний або щитовий будинок. Каркасні і каркасно-щитові будинки - це по суті два різновиди однієї технології, тому у них дуже багато подібних характеристик. Обидва варіанти досить швидко збираються, мають практично ідентичну основу з вертикальних брусів, та й вартість їх не дуже відрізняється. Але відмінності все ж таки є, і досить вагомі. Про те, чим відрізняються щитові будинки від каркасних, ми розповімо в даному матеріалі без зайвої води.

ОСОБЛИВОСТІ КАРКАСНО-ЩИТОВИХ БУДИНКІВ

Щитові будинки відрізняються від каркасних насамперед матеріалами, з яких ці самі будинки будуються. Щитові котеджі, як можна здогадатися за назвою, збираються із так званих щитових панелей. Щитова панель – це будівельна конструкція з дошки чи бруса, наповнена утеплювачем. У ролі утеплювача найчастіше виступають різновиди мінеральної або базальтової вати, а обшивка може бути з дошки, ДСП чи інших матеріалів, вибраних замовником. Також все це покривається волого- та парозахисними плівками, що запобігають гниття дерева та інші неприємності. Стінові блоки виготовляють на заводі, потім будівельники привозять цей своєрідний конструктор на ділянку та збирають на основі дерев'яного каркасу. Головні особливості каркасно-щитових будинків:
  • Дуже висока швидкість будівництва. Будівля площею близько 150 м2 буде збудована лише за місяць або близько того. Насправді процес точніше називати навіть не будівництвом, а збиранням. Вже готові частини стін та отворів просто встановлюють у необхідному порядку та з'єднують між собою;
  • Простота монтажних робіт. Всі деталі будинку підганяються на сучасному обладнанні, маркуються та номеруються. Тому зібрати свою затишну оселю можна навіть без особливої підготовки, а стіни при цьому будуть рівні і без зазорів;
  • Безвідходність будівництва. Вам не доведеться утилізувати тонни будівельного сміття, а заселитися можна практично відразу після встановлення стін та даху.
Недоліки каркасно-щитових будинків теж є, куди вже без них. По-перше, - каркасно-щитовий проект неможливо змінити у процесі. Ви можете замовити тільки типовий будинок-комплект без коректив планування під себе. Також каркасно-щитові будівлі набагато легше втрачають тепло, хоч і швидко прогріваються, тому взимку на опаленні заощадити не вийде.

ОСОБЛИВОСТІ КАРКАСНИХ БУДИНКІВ

Насамперед відрізняється каркасний будинок від щитового тим, що він створюється не з величезних «щитів», а з менших деталей. Це дозволяє проводити монтаж стін легко та просто, а між стиками не утворюються щілини. Переваги каркасної технології:
  • Можливість реконструкції. При необхідності в каркасному будинку можна міняти утеплювач, обшивку або будь-які інші деталі, що дозволяє експлуатувати будинок протягом 50 років та більше;
  • Будівництво за індивідуальним проектом. На відміну від щитової технології, в даному випадку можна легко внести зміни до планування типового проекту, що дозволить побудувати ідеальний будинок під себе з індивідуальним та неповторним стилем;
  • Швидке будівництво без застосування техніки.
Каркасні будинки з СІП-панелей також легко та швидко будувати, а вартість матеріалів залежить від їхньої товщини, габаритів та інших характеристик, заздалегідь обраних замовником.

ЯКИЙ ДІМ КРАЩЕ: КАРКАСНИЙ АБО ЩИТОВИЙ

Складно дати точну відповідь на це питання, оскільки все залежить від того, якого результату ви хочете досягти. Обидва варіанти досить ефективні, надійні та привабливі. Каркасна технологія обійдеться трохи дорожче, але дозволить підлаштувати проект під особисті вимоги, а не задовольнятися однотипними варіантами каталогу компанії. Щитовий будинок варто вибирати в тому випадку, якщо будівля потрібна прямо зараз, а не колись потім, але в такому випадку доведеться довго вибирати типовий проект, що відповідає бажаному підсумковому виду котеджу. Незалежно від того, каркасні будинки або щитові ви розглядаєте, не варто гнатися за найнижчою вартістю, адже багато в чому експлуатаційні властивості та переваги того чи іншого варіанту залежать від якості матеріалів, що використовуються.
Центральний офіс
  • УКРАЇНА, ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
    М. ДРОГОБИЧ, ВУЛ., П. Орлика, 24